Strona główna » O firmie
 

O firmie

 

HISTORIA FIRMY

 

Zygmunt Maleszka – właściciel zakładu stolarskiego w Dobroszycach przy ul. 3 Maja 17 , kontynuator rodzinnych tradycji.

W 1957 roku działalność w zakresie stolarstwa, kołodziejstwa i ciesielstwa zapoczątkował ojciec Józef Maleszka, który specjalizował się w produkcji stolarki otworowej oraz więźby dachowej.

Po ukończeniu Szkoły Podstawowej Zygmunt Maleszka nie ma problemu z wyborem zawodu. Rozpoczyna naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Twardogórze w zawodzie stolarz. Po ukończeniu szkoły rozpoczyna pracę zawodową w Spółdzielni Pracy „Meblopłyt” jako stolarz meblowy, gdzie pracuje 15 lat.

W 1986 roku pod szyldem tejże Spółdzielni zostaje Kierownikiem Zakładu Usługowego w Dobroszycach, świadcząc usługi w zakresie wyrobu mebli.

W czerwcu 1990r. zostaje członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnicy i od początku stawia na szkolenie młodzieży.

I tak historia firmy, to równocześnie ważny element życiorysu każdego z 38 uczniów, którzy dzięki praktyce w zakładzie Stolarskim Zygmunta Maleszki uzyskali świadectwa czeladnicze w zawodzie stolarz. Ośmiu z nich do chwili obecnej pracuje w tym zakładzie.

Od 1996 roku swoje losy z tym zakładem związał syn Krzysztof jako następca rodzinnych tradycji.

 

Zakład przekazany przez ojca został przebudowany i zmodernizowany. Firma nieustannie inwestuje w rozwój, poprzez zakup nowych maszyn

i urządzeń oraz stosowanie nowoczesnych technologii produkcyjnych. Zmienił się również profil zakładu.
Od kilku lat specjalizuje się w odtwarzaniu okien i drzwi w obiektach sakralnych i zabytkowych. Płyta meblowa została zamieniona na drewno, które daje mu większą satysfakcję.

 

Ostatnia realizacja

Stół z drewna jesionowego z dodatkiem czarnej żywicy i zabezpieczonego lakierem w wysokim połysku.
Nasze realizacje